Klinická prax: pediater

23/10/2018 11:20
23.
október
24.
október
12
miest
16:00
začiatok
4
kredity
akredituje
SLK
bez
NP
 

Seminár sa uskutoční v utorok 23. a stredu 24. októbra 2018 od 16:00. Registrácia a prehliadka výstavných stánkov sa začína o 15:30.

Odborné podujatie je zaradené do kontinuálneho medicínskeho vzdelávania. Registrovaní účastníci dostanú na záver podujatia potvrdenia o účasti so 4 kreditmi SLK.

Podujatie je určené iba pre odbornú zdravotnícku verejnosť.

Utorok 23. október

- Banská Bystrica, Hotel Národný dom, Národná 11 (zobraziť na mape)
- Bardejov, Hotel Šariš, Námestie SNP 1* (zobraziť na mape)
- Bratislava, City Hotel Bratislava, Seberíniho 9 (zobraziť na mape)
- Košice, DoubleTree by Hilton, Hlavná 1* (zobraziť na mape)
- Martin, Hotel Turiec, A. Sokolíka 2(zobraziť na mape)
- Nové Zámky, Hotel Grand, Pribinova 19 (zobraziť na mape)

* Kvalitný audiovizuálny prenos vysielaný z Banskej Bystrice, Bratislavy a Nových Zámkov.

Streda 24. október

- Levice, Hotel Astrum Laus, P.O. Hviezdoslava 2A (zobraziť na mape)
- Liptovský Mikuláš, Hotel Jánošík, Jánošikovo nábrežie 1 (zobraziť na mape)
- Spišská Nová Ves, Hotel Metropol, Štefánikovo námestie 2* (zobraziť na mape)
- Trenčín, Hotel Elizabeth, Gen. M. R. Štefánika 2* (zobraziť na mape)
- Trnava, Holiday Inn, Hornopotočná 5 (zobraziť na mape)
- Žilina, Hotel Slovakia, A. Bernoláka 3231/A(zobraziť na mape)

* Kvalitný audiovizuálny prenos vysielaný z Levíc, Liptovského Mikuláša a Trnavy.

Odborný program

1) Liečba bolesti v detskom veku – prečo, kedy, ako…?

Liečba bolesti u novorodencov a väčších detí je stredobodom pozornosti klinikov hlavne v ostatných 20-tich rokoch. Napriek tomu je liečba bolesti u detí často nedostatočná. Príčiny sú nasledovné: strach z nežiaducich účinkov analgetík, nevedomosť, ľahostajnosť. Podľa charakteru a intenzity bolesti, ale aj tradícií, sa využívajú dva základné prístupy v liečbe bolesti: * nefarmakologický, * farmakologický, ev. ich kombinácie. Osobitou kapitolou v menežmente bolesti je tzv. „Procedural Pain“ – bolesť v súvislosti s našim diagnostickým, resp. terapeutickým úsilím ale aj sedácia pri CT či MRI vyšetrení a pod. V ostatnom období je odporúčaná aj prijateľná aplikačná forma liekov – intranazálna acesta, v budúcnosti vidíme potenciál aj v inhalačnej forme použitím, napr. methoxyfluranu. Sedácia a analgézia v detskom veku je nevyhnutná nielen z hľadiska klinického, ale aj z hľadiska etického. Jednoznačný prínos adekvátnej analgézie u kriticky chorých detí a novorodencov (zníženie mortality a morbidity) zaradil jej používanie medzi základné terapeutické postupy v pediatrii a v neonatológii.

prof. MUDr. Karol Králinský, PhD.
(Prednáška podporená spoločnosťou Sanofi Pasteur)

2) Imunomodulácia – investícia do budúcnosti

Aj Vaši pacienti sa často sťažujú, že majú oslabenú imunitu? Idú z choroby do choroby, ktorú vyvolávajú stále rovnaké patogény a Vy už neviete, aké antibiotiká by ste zasa použili? Možno je správny čas uvažovať o imunomodulácii! V prednáške sa dozviete ako negatívne ovplyvňuje nasadenie antibiotík priebeh imunitnej reakcie a ako bakteriálne imunomodulátory nahrádzajú chýbajúci kontakt imunitného systému s patogénmi a snažia sa imitovať prirodzený priebeh infekcie. Z pohľadu najnovších dôkazov uvidíte možnosti ako prerušiť bludný kruh recidivujúcich respiračných infekcií a exacerbácií chronických aj atopických ochorení.

MUDr. Svetlana Hadvabová

3) Novinky z oblasti hexavalentných vakcín

Hexavalentné vakcíny používané na Slovensku sú kombinované vakcíny, ktoré pomáhajú chrániť voči šiestim pôvodcom závažných ochorení (diftéria, tetanus, pertussis, hemofilové invazívne ochorenia – Hib, poliomyelitída, hepatitída B). Na Slovensku sú v súčasnosti dostupné 2 hexavalentné vakcíny – plne tekutá vakcína a vakcína vyžadujúcu rekonštitúciu, ktoré sa používajú v schéme 2 + 1. Účinnosť a bezpečnosť hexavalentných vakcín bola sledovaná v rozsiahlom klinickom výskume pred samotnou registráciou vakcín a sledovanie prebieha aj po registrácií. Dlhodobé používanie hexavalentných vakcín prináša nové poznatky pre zdravotníckych pracovníkov tak z dlhodobých klinických skúšaní ako aj z reálnej praxe. Hexavalentné vakcíny priniesli do praxe množstvo výhod, vrátane zjednodušenia očkovania, zvýšeného komfortu pri podávaní vakcín a vyššej efektivity zdravotníckych pracovníkov.

prof. MUDr. Karol Králinský, PhD.
(Prednáška podporená spoločnosťou Sanofi Pasteur)

4) Práca s hyperaktívnymi deťmi pomocou arteterapeutických techník

Deti s poruchou pozornosti a hyperaktivitou si vyžadujú špeciálny výchovný i (arte)terapeutický prístup. Vybrané arteterapeutické techniky dokážu stimulovať jemnú motoriku, upokojiť a koncentrovať dieťa na konkrétnu úlohu. Systematickou prácou dokážeme zlepšiť pozornosť a komunikačné zručnosti dieťaťa. Ďalším cieľom tohto procesu je aj predchádzať zlým vzorcom správania a naopak podporovať tie správne.

Sasha Točík Berkyová

Diskusia po každej prednáške. Zapojiť sa môžete aj cez aplikáciu www.spytajsa.sk na svojich mobilných zariadeniach.

Organizátor nebude poskytovať nepeňažné plnenie pre účastníkov podujatia

Účastník preto nemá povinnosť odvodu zrážkovej dane za nepeňažné plnenie v zmysle Zákona o dani z príjmov č. 595/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov.

Možnosti registrácie

Môžete sa prihlásiť aj e-mailom alebo telefonicky: info@farmi-profi.sk, +421 915 293 610, 02 / 6446 1555

Sympózium je podporené z finančného príspevku spoločností

Sanofi PasteurBenela

 

Na stiahnutie

 
« 2018 »
« september
október
november »
Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4